اخبار روزانه

اسبقیان:هیچ فدراسیونی تا پایان مرداد با سرپرست اداره نمی‌شود

اسبقیان:هیچ فدراسیونی تا پایان مرداد با سرپرست اداره نمی‌شود

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، سیدمحمدشروین اسبقیان در پایان مجمع انتخاباتی فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی درباره این انتخابات که دو بار هم به تعویق افتاده بود، اظهار داشت: خدا را شاکریم که دوازدهمین مجمع انتخاباتی را برگزار کردیم، فدراسیون‌هایی که به‌صورت سرپرستی اداره می‌شدند. شش فدراسیون باقی مانده است که تا پایان تیر ماه انتخابات پنج فدراسیون را برگزار می‌کنیم و برای فدراسیون بولینگ و بیلیارد هم برنامه‌ریزی و زمانش را اعلام می‌کنیم که تا پایان مرداد فدراسیونی با سرپرست نداشته باشیم. این خیلی برای وزارت مهم است، چون نمی‌توان ورزش کشور را معطل گذاشت. وقتی فدراسیون‌ها با سرپرستی اداره می‌شوند، نمی‌توانند برنامه میان مدت و طولانی‌مدت داشته باشند و برنامه‌ریزی لازم را انجام بدهند و در این شرایط ورزش آسیب می‌بیند. تلاش کردیم این اتفاق خوب را رقم بزنیم که فدراسیون‌ها تعیین تکلیف شوند و بتوانند برنامه خود را انجام بدهند. مجمع امروز هم خیلی منظم برگزار شد. بحث‌هایی هم انجام می‌شود که طبیعی است. به هر حال مجمع زمانی زنده است که باید به نقطه نظرات دوستان احترام گذاشت. ما معتقدیم که مجامع باید درباره سرنوشت انتخابات مختلف تصمیم بگیرند و تلاش‌مان در این دوره، این است که براساس دستورات وزیر ورزش، اعضای مجامع که متخصصان و صاحب‌نظران رشته‌های ورزشی هستند، خودشان تصمیم‌گیری کنند.

وی درباره شرایط فدراسیون ناشنوایان و حواشی مربوط به دوشغله رئیس آن گفت: معنای دوشغله این است که برای مثال من امروز معاون قهرمانی هستم و رئیس فدراسیون هم بشوم. من نمی‌توانم این کار را انجام بدهم، چون ریاست فدراسیون شغل محسوب می‌شود. من در گذشته مدیرکل دفتر امور مشترک بودم و زمانی که برای ریاست فدراسیون جانبازان انتخاب شدم، از سمت خودم استعفا کردم. در نتیجه مأمور به فدراسیون شدم و هیچ پست سازمانی در وزارت ورزش به‌عنوان مدیر نداشتم. در واقع پستم کارشناس بود و مأمور به فدراسیون شدم. بنابراین فدراسیون ناشنوایان هم همین کار را انجام داده است. رئیس این فدراسیون از همکاران اداره کل ورزش و جوانان استان تهران بود و الان مأمور به فدراسیون شده و هیچ‌گونه مشکلی ندارد. ما اجازه نمی‌دهیم، در واقع قانون اجازه نمی‌دهد که کسی دو شغله بوده و ریاست فدراسیون را هم داشته باشد.

معاون وزیر ورزش درباره حاشیه اخیر در سفر ووشوکاران به چین و شکایت پدر یکی از ورزشکاران از یک ورزشکار دیگر تصریح کرد: تا امروز شکایتی به دست من نرسیده است. بدیهی است هر مکاتبه‌ای که اولیای محترم ورزشکاران داشته باشند، با جدیت دنبال و با فدراسیون مذاکره می‌کنیم. فدراسیون‌های ما هم به این موضوع توجه دارند که هدف همه ما فراهم آوردن شرایطی است که ورزشکاران بتوانند در آرامش و بهترین شرایط به مسابقه و تمرین بپردازند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا از این موضوع اطلاع دارد یا خیر، گفت: من موضوعاتی را شنیده‌ام و با دفتر مشترک صحبت کردیم. فعلاً چیزی به‌صورت مکتوب نه از طرف فدراسیون و نه شخص حقیقی و حقوقی به دست ما نرسیده است، اما قطعاً پیگیر موضوع هستیم و خواهیم بود.

اسبقیان در مورد موضوع تعیین تکلیف کیک‌بوکسینگ تصریح کرد: ما کارگروه تخصصی در وزارت ورزش داریم. براساس قانون اهداف و وظایف وزارت ورزش، می‌توانیم یک سبک را مستقل کرده یا در زیرمجموعه جای دیگری قرار بدهیم، اما با بررسی و نقطه‌نظرات کارشناسی. یک گروه متخصص متشکل از همکاران بیرون وزارت و داخل وزارت مشخص شده‌اند که این موارد را مورد بررسی قرار بدهند و ان‌شاءالله با نظر کارشناسی این اتفاق می‌افتد. درباره جوجیتسو هم در حال بررسی هستیم.

وی راجع به زمان انتخابات فدراسیون انجمن‌های ورزشی که گفته شده 30 خرداد خواهد بود، اظهار داشت: زمانش را اعلام می‌کنیم، اما چیزی که مسلم است، تا قبل از تیر ماه باید انجام شود.

وی درباره انتخابات فدراسیون بولینگ و بیلیارد عنوان کرد: مواردی وجود دارد که در حال بررسی است و زمانش را اعلام می‌کنیم. نامزدهای این انتخابات نیز فعلاً همان است و تصمیمی در این خصوص گرفته نشده. فعلاً همان‌هایی هستند که ثبت نام کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *