اخبار روزانه

افزایش قیمت بنزین را با آرامش جا می‌اندازیم + فیلم

به گزارش سایت طلا،علی عبدالعلی‌زاده رئیس ستاد انتخاباتی مسعود پزشکیان در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه در محل خبرگزاری ایرنا گفت: همانطور که نظرسنجی‌ها نشان می‌داد، آقای پزشکیان توانست به عنوان نفر نخست انتخاب شوند و در یک هفته پیش‌رو، دو طرف فرصت دارند و تلاش خواهند کرد که نسبت به دیدگاه‌های یکدیگر نقد داشته باشند. این را به فال نیک می‌گیریم. فرق انتخابات مرحله دوم با اول در این است که کاندیدا متعدد نیستند الان دو نفر هستند یا سفید است یا سیاه. یا آقای پزشکیان و یا آقای جلیلی.

وی افزود: بهتر است که از شخص بیرون بیاییم و به اندیشه‌ها ورود کنیم. به زیبایی شخص رأی نمی‌دهیم بلکه به کارآمدی شخص و جهان بینی و اندیشه آن رأی می‌دهیم که اساس برنامه توسعه را فراهم خواهد کرد.

نخستین وظیفه رئیس جمهور تهیه برنامه توسعه کشور است

رئیس ستاد انتخابات پزشکیان گفت: نخستین وظیفه رئیس جمهور به عنوان نفر دوم کشور و بالاترین مدیر اجرایی کشور، تهیه برنامه توسعه کشور است. این برنامه در طول ۷۰ سال گذشته یعنی از سال ۲۷ تا به امروز شاهد ۱۲ برنامه توسعه بودیم. همه این‌ها برنامه نبودند بلکه مجموعه طرح‌های عمرانی ۵ ساله دولت بودند.

وی افزود: در این برنامه‌ها هیچ هدف گذاری برای بخش خصوصی وجود ندارد. برنامه توسعه فرق می‌کند و در واقع نقش رئیس جمهور در همین است که بگویند با چه گفتمان حرکت می‌کند. بر همین اساس همان وقت چشم انداز ۲۰ ساله برای کشور نوشتیم که از سال ۸۴ تا ۱۴۰۴ انجام می‌شد.

عبدالعلی‌زاده تصریح کرد: گفت‌وگوهای شفافی بین دو نامزد الان وجود دارد و در طول هفته‌های گذشته و مناظرات به خوبی نشان داده شد. یک کاندیدا ادامه وضع موجود، طرفدار تحریم و کاندیدای خشونت است؛ در مقابل آقای دکتر پزشکیان کاندیدای برداشتن تحریم‌ها و پایان دادن به دلال بازی در رابطه با تحریم و گشودن رابطه عادلانه با کشورهای جهان بر مبنای برد برد است. در سیاست داخلی نیز به جای خشونت باتوم و درفش و کوبیدن بچه‌ها در کف خیابان. معتقد به تعامل و گفتگو است. همین دیدگاه‌ها است که برخوردها را شکل می‌دهد.

نگویید رئیس جمهور اختیار ندارد

وی افزود: نگویید رئیس جمهور اختیار ندارد بلکه نفر دوم در اجرا و نفر اول در برنامه‌های عمرانی و توسعه است.

عبدالعلی‌زاده گفت: یکی از واژه‌هایی که منحرف شده است، بحث اقوام و ایرانی بودن است. این نکته را رئیس جمهور منتخب در نظر باید بگیرد. شخصیت ایرانی برآیند مجموعه رنگین کمان شخصیت اقوام ایرانی است. یعنی در قومیت ایرانی بودن ترک‌ها، بلوچ‌ها، کردها، لرها، و ترکمن‌ها همگان نقش دارند و تاثیر دارند. برآیند موسیقی ترکی و لری و بقیه موسیقی اقوام مختلف موسیقی اصیل ایرانی می‌شود.

رییس ستاد پزشکیان گفت: استعداد مهم است. هر کسی بهتر درس بخواند درب دانشگاه به روی آن باز می‌شود. یکی از دیدگاه‌های آقای دکتر این است که سهمیه‌های دانشگاهی به ضرر ملی ما است.

در بین رقبا کمترین خرج را داشتیم

وی افزود: در بین رقبا کمترین خرج را داشتیم. در خیلی از کشورها وقتی نامزدها انتخاب می‌شوند رئیس جمهور بعد از رای آوردن بر اثر آزادی مطبوعات و پیگیری خبرنگاران به خاطر پول‌های هزینه کرده مجبور به استعفا می‌شود. نمونه بزرگ خلع ریاست جمهوری نیکسون در ماجرای واترگیت است. نیکسون وقتی در انتخابات پیروز شد بالاترین رای را داشت، اما چند خبرنگار شجاع توانستند آن را از کاخ ریاست جمهوری بیرون کنند. در کشوری که فساد است یعنی آزادی رسانه نیست.

عبدالعلی زاده اضافه کرد: جرم اصلاحات چیست؟ اصلاحات با افتخار از دولت خاتمی شروع شده و هشت سال دولت خاتمی از نظر شاخص‌های اقتصادی و سیاسی بهترین دولت بعد از انقلاب در کشور بوده است؛ این افراد می‌ترسند که اصلاح طلبان سر کار بیایند و کارآمدی را به نمایش بگذارند.
رئیس ستاد پزشکیان گفت: دولت روحانی از اصلاحات کمک گرفت برجام را تهیه کرد اما ترامپ آمد و برخی افراد در داخل هم بسیج شدند و بر جام را به چاه انداختند الان همین افراد با وعده برگرداندن برجام می‌خواهند از مردم رای بگیرند.
وی افزود: چرا وعده بازگشت برجام را می‌دهید دولت روحانی برجام را آبرومندانه تهیه کرده که بُرد-بُرد بود، باید خبرنگار شجاعی خطاب به زاکانی و قالیباف تیتر کند که اصلاً شما کی هستید که نمی‌گذارید فرایند قانونی انتخابات در کشور اجرایی شود.
عبدالعلی‌زاده بیان داشت: بگویید جرم دولت روحانی و خاتمی چیست؟ با نامردی برجام که درهای جهانی را به روی ایران باز می‌کرد به چاه انداختند؛ دولت رئیسی در سه سال اخیر چقدر گرانی به بار آورد؛ این ادامه همان برجامی است که به چاه انداخته شد؛ اینها نمی‌توانند برجام را برگردانند و توانایی مذاکره با طرف‌های خارجی را ندارند و نمی‌توانند با فرزندان این سرزمین مذاکره کنند، آنها را کتک می‌زنند آن وقت می‌خواهند با آمریکا مذاکره کنند؟! نمی‌توانند مشکل کشور را حل کنند به چه حقی می‌خواهند منافع ملی کشور را لگد مال کنند تا در قدرت بمانند.
عبدالعلی‌زاده در پاسخ به سوالی در مورد اینکه جبهه انقلاب تلاش می‌کند که پزشکیان را منتسب کند که دولت سوم روحانی است؛ و اینکه افراد کابینه پزشکیان چه کسانی هستند؛ گفت: اگر در شرایط عادی بودیم و می‌دانستیم که سال آینده قرار است کار دولت تمام می‌شود پزشکیان می‌توانست تیم اجرایی و تبلیغاتی خود را تعیین و حداقل افراد کلیدی را مشخص کند، اما به علت حادثه‌ای که رخ داد باید در ۵۰ روز دولت تشکیل شود.
رئیس ستاد پزشکیان افزود: پزشکیان اصلاً به این فکر نبود که فردی را برای معاون اولی انتخاب کند، وقتی وارد انتخابات شد از دوستان و نزدیکان دعوت کرد که به وی کمک کنند از من برای مقامی دعوت نکرد ما برای مقام نیامدیم ما هیچکدام برای پست نیامدیم آمدیم تا انتخابات را برگزار کنیم.
وی اضافه کرد: دیشب پیش ایشان بودیم و گفتم شما باید به فکر دولت باشید برآوردها نشان می‌دهد انتخابات وارد مرحله دوم می‌شود و برای اینکه غافلگیر نشوید رئیس دفترتان را مشخص کنید تا به محض اینکه رئیس جمهور شدید روابط شما را با دیگران تنظیم کند؛ ذهنش کاملاً خالی است، اما به علت فرایند مجبور است تا پایان این هفته چند انتخاب داشته باشد پس از تنفیذ هم یک ماه فرصت دارد که اعضای کابینه را به مجلس معرفی کند همه کمک می‌کنیم که گزینش خوبی باشد.

انتخابات فرصتی است که آگاهی مردم را بالا ببریم

عبدالعلی‌زاده در خصوص برنامه‌های ستاد انتخاباتی پزشکیان جهت دور دوم گفت: برنامه ما حرف زدن با مردم و بالا بردن آگاهی مردم است. انتخابات فرصتی است که آگاهی مردم را بالا ببریم.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص دلیل مشارکت پایین در انتخابات گفت: یکی از دلایل اینکه در مرحله اول یخ آرای خاکستری باز نشد، نگران بودند که در مهندسی انتخابات ما می‌رویم می‌نویسیم حسن و از آن در می‌آید وحید، البته این شایعه است و من آن را تایید نمی‌کنم. رسانه‌های بدخواه جمهوری اسلامی ایران در خارج به آن دامن می‌زنند و تصور می‌کردند آقای پزشکیان را برای بازارگرمی آوردند که مشارکت بالا رود.

وی افزود: انتخابات خیلی اصولی برگزار شد و آقای پزشکیان رتبه اول را آورد و نشان داد این حرف‌ها شایعه است.

تحریم نباشد سرعت حرکت به سمت تحول اقتصادی بیشتر خواهد شد

عبدالعلی‌زاده در پاسخ به سوال خبرنگار مهر، در خصوص برنامه دولت پزشکیان فارغ از سیاست خارجی جهت امیدآفرینی در کشور گفت: حل مشکلات داخلی کشور را به بهانه تحریم به تاخیر نخواهد انداخت. اگر مذاکرات برای رفع تحریم شروع شود برنامه‌ریزی برای کار و رونق داخلی شروع خواهد. اگر تحریم‌ها نباشد سرعت و شدت حرکت به سمت تحول اقتصادی بیشتر خواهد شد.

وی افزود: مردم باید احساس کنند که شغل ایجاد خواهد شد. در موضوع عمران دولت باید نگاهش را عوض کند و به بخش خصوصی احترام بگذارد.

رئیس ستاد انتخاباتی پزشکیان گفت: لذا برنامه اول دولت احتمالی پزشکیان برای امیدآفرینی در جامعه اول ایجاد اشتغال و دوم شفاف سازی است. یکی از ارکان شفاف‌سازی رسانه‌ها هستند.

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید
برای مشاهده مقالات بیشتر از صدای روزانه دیدن فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *