اخبار روزانه

بهره برداری از ۳۰ پروژه بهداشت و درمان در قم در دولت سیزدهم

بهره برداری از ۳۰ پروژه بهداشت و درمان در قم در دولت سیزدهم

قم – وزیر بهداشت و درمان گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تا به امروز ۳۰ پروژه بهداشتی و درمانی با اعتباری بالغ بر ۹۴۰ میلیارد تومان در استان قم مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام عین اللهی عصر پنجشنبه در حاشیه نشست هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی قم در جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تا به امروز ۳۰ پروژه بهداشتی و درمانی با اعتباری بالغ بر ۹۴۰ میلیارد تومان در استان قم مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

وزیر بهداشت و درمان عنوان کرد: در جریان سفر استانی رئیس جمهور به قم دو مرکز فرماندهی بحران اورژانس و مرکز رصد مراکز مختلف مورد بهره‌برداری قرار گرفت و مراکز جامع سلامت در شهرستان‌های استان قم نیز راه اندازی شده است.

عین اللهی گفت: در حوزه‌های مختلف و رشته‌های پزشکی مورد نیاز، ۶ رشته تخصصی و فوق تخصصی در قم ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه دانشکده داروسازی در راستای ارتقای امر آموزش به استان قم اختصاص داده می‌شود گفت: امیدواریم با ایجاد این دانشکده از آنجا که استقرار صنایع در قم زیاد است در زمینه کارخانه‌های داروسازی نیز اقداماتی در این استان انجام پذیرد.

وزیر بهداشت و درمان با بیانی که استان قم به دلیل زائر پذیر بودند ظرفیت خوبی در عرصه گردشگری سلامت دارد افزود: حوزه‌های علمیه نیز پتانسیل خوبی برای توسعه امر گردشگری سلامت دارند و بنا داریم که در این زمینه مجوزهای داده شود.

عین لللهی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۴۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی قم مشغول به تحصیل هستند افزود: در سراسر کشور نیز ۷۰۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های مختلف مشغول به تحصیل هستند و باید تلاش شود تا آمار استان قم افزایش یابد.

وزیر بهداشت و درمان همچنین از راه‌اندازی بخش پیوند کلیه در یکی از مراکز درمانی استان قم خبر داد و گفت: با ایجاد این مرکز بیماران کمتر نیاز به دیالیز خواهند داشت.

وی بیان کرد: امیدواریم تا پایان امسال بتوانیم مرکز جامع سرطان را در استان قم راه اندازی کنیم.

عین اللهی افزود: به دلیل آنکه کارخانه‌های بهداشتی و آرایشی در استان قم و همچنین در مجاورت این استان زیاد است نیازمند تقویت آزمایشگاه جامع غذا و دارو در قم هستیم.

وی در ادامه عنوان کرد: مجموعه بهداشت و درمان کشور نیازمند جذب ۷۵ هزار نیرو است.

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: در مرحله نخست مجوز جذب ۲۵ هزار نیرو دریافت شده که از این تعداد ۸۰۰۰ نفر پرستار هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *