اخبار روزانه

تصویب ۴ موضوع در نخستین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از شهادت آیت الله رئیسی

  به گزارش منیبان؛ شورای عالی انقلاب فرهنگی در نخستین جلسه پس از شهادت آیت الله رئیسی چهار موضوع از جمله سند ملی سبک پوشش اسلامی – ایرانی، اساسنامه شورای‌عالی نوجوانان و جوانان و اساسنامه ستاد مرکزی اعتکاف را به تصویب نهایی رسید.

  ، نخستین جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی که بعد از ظهر سه‌شنبه هشتم خرداد ۱۴۰۳ و پس از شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی و به ریاست محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری و با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای رئیس قوه قضائیه و سایر اعضا تشکیل شد، چهار مصوبه داشت.

  در این جلسه سند ملی سبک پوشش اسلامی – ایرانی، اساسنامه شورای‌عالی نوجوانان و جوانان و اساسنامه ستاد مرکزی اعتکاف به تصویب نهایی رسید.

  همچنین برگزاری همایشی با موضوع بررسی و تبیین الگوی حکمرانی ولایی – مردمی بر مبنای عمل آیت‌الله رئیسی در دوران ریاست جمهوری، هم‌زمان با ایام چهلمین روز شهادت وی و دیگر شهدای خدمت، از دیگر مصوبات جلسه امروز شورای‌عالی انقلاب فرهنگی بود.

  در جلسه امروز همچنین گزارشی از وضعیت رشد علمی جمهوری اسلامی ایران در مقایسه با سایر کشورها ارائه و تاکید شد با توجه به مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر ضرورت تولید علم و نگارش مقالات علمی بر مبنای حل مشکلات کشور، صرف نگارش مقاله در رشد علمی کشور اصالت نداشته و مقالات باید معطوف به حل مسائل و تامین نیازهای کشور باشند.

  بر همین اساس مقرر شد آیین‌نامه نحوه ارتقای اساتید تکامل یافته و در جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی بررسی و تصویب شود.

  مخبر نیز در این جلسه بر تسریع در جمع‌بندی مباحث مطرح شده و تهیه طرحی جامع، بر اساس منویات مقام معظم رهبری، برای طرح و تصویب در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد.

  در این جلسه همچنین حجت‌الاسلام والمسلین عبدالحسین خسروپناه با گرامیداشت یاد شهید آیت الله رئیسی، با بیان اینکه ایشان نسبت به شورای‌عالی انقلاب فرهنگی و مصوبات آن توجه ویژه‌ای داشت، گفت: همه مصوبات شورای‌عالی انقلاب فرهنگی که پیش از شهادت آیت‌الله رئیسی به تصویب رسیده بودند، از سوی ایشان توشیح، امضا و به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ شده بود و هیچ مصوبه بر زمین مانده‌ای نداریم.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *