اخبار روزانه

حجم معاملات سکه طلا در بورس کالا به ۶۸۱ هزار قطعه رسید

به گزارش سایت طلا،در هفته گذشته رویدادهای مهمی پیرامون بورس کالای ایران صورت گرفت که از مهم ترین آنها می توان به"معامله اولین گواهی سپرده سکه طلای صادره توسط خزانه بورس کالا"،"حجم معاملات گواهی سپرده شمش طلا از 5 تن عبور کرد" و "معامله 50 دستگاه کامیونت فورس در بورس کالا" اشاره کرد.

معامله اولین گواهی سپرده سکه طلای صادره توسط خزانه بورس کالا

بر اساس این گزارش، نخستین گواهی سپرده سکه طلای صادره توسط خزانه بورس کالای ایران، در روز 17 اردیبهشت ماه در نماد معاملاتی "CD1GOC0001" مورد معامله قرار گرفت.

در پی گشایش و آغاز فعالیت خزانه سکه طلای شرکت بورس کالای ایران، اولین گواهی سپرده سکه طلای صادره توسط این خزانه در روز 17 اردیبهشت ماه در سامانه معاملاتی ابزارهای نوین مالی و مشتقه این بورس معامله شد.

کلیه فعالان بازار سرمایه که امکان معامله گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالای ایران را داشته اند، از این پس می توانند در سامانه معاملاتی ابزارهای نوین مالی بورس کالا علاوه بر شمش طلا، سکه تمام بهار آزادی را نیز در قالب گواهی سپرده معامله کنند که تابلوی معاملاتی آن شامل سفارشات خرید و فروش،قیمت ها و … در درگاه cdn.ime.co.ir قابل مشاهده است.

حجم معاملات گواهی سپرده شمش طلا از 5 تن عبور کرد

با استقبال کم نظیر فعالان بازار سرمایه از معاملات گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالای ایران، حجم این معاملات از مرز 5 تن عبور کرد که این حجم معادل بیش از 681 هزار قطعه سکه طلای تمام بهار آزادی است؛ همچنین بالغ بر 6.5 تن شمش طلا در خزانه‌های پذیرش شده بورس کالا، سپرده‌گذاری شده است.

معاملات گواهی سپرده شمش طلا از اواخر سال 1401 در سامانه‌های یکپارچه بورس کالای ایران راه‌اندازی شد و اکنون با گذشت 14 ماه از راه‌اندازی، رکورد حجمی جدیدی را ثبت نموده است. این حجم از معاملات معادل بیش از 681 هزار قطعه سکه طلای تمام بهار آزادی است و بیش از 18.5 هـ.م.ت نقدینگی به این بازار جذب شده است.

گفتنی است سرمایه‌گذاران متعددی به صورت مستقیم و غیرمستقیم از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری در این بازار اقدام به سرمایه‌گذاری کرده و در سمت عرضه نیز عرضه‌کنندگان متعددی در این بازار اقدام به سپرده‌گذاری شمش طلا و عرضه آن کرده اند. به تازگی نیز بورس کالا طی اطلاعیه ای شرایط سپرده‌پذیری شمش طلا از مشتریان را اعلام کرده است.

معامله 50 دستگاه کامیونت فورس در بورس کالا

در روز 18 اردیبهشت ماه 50 دستگاه کامیونت فورس متعلق به بهمن دیزل در تالار خودرو بورس کالا عرضه شد که 91 دستگاه تقاضا برای این خودرو ثبت شد.

جزییات معامله کامیونت فورس (FORCE) کابین بدون خواب 6 تن بدون کاربری:

عرضه: 20 دستگاه،تقاضا: 24 دستگاه،قیمت پایه: یک میلیارد و 689 میلیون تومان،قیمت پایانی: یک میلیارد و 700 میلیون و 700 هزار تومان، درصد رقابت: 0.69 درصد

جزییات عرضه کامیونت فورس (FORCE) کابین خوابدار 6 تن بدون کاربری:

عرضه: 30 دستگاه،تقاضا: 67 دستگاه،قیمت پایه: یک میلیارد و 719 میلیون تومان،قیمت پایانی: یک میلیارد و 807 میلیون و 300 هزار تومان،درصد رقابت: 5.14 درصد،تاریخ تحویل: 18 تیر

انتهای پیام/

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید
منبع خبر: طلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *