اخبار روزانه

رزنده: مسیر المپیک دشوار است اما ایران باید بجنگد

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تمرینات تیم ملی والیبال ایران برای حضور در لیگ ملت‌های 2024 که از نیمه فروردین آغاز شد و روز شنبه 22 اردیبهشت در سالن فدراسیون والیبال به پایان رسید تا تیم راهی برزیل شود.

ملی‌پوشان والیبال ایران که اردوی چند روزه خود را پیش از آغاز لیگ ملت‌ها در کمپ فدراسیون والیبال برزیل آغاز کرده‌اند، روز سه شنبه 25 اردیبهشت اولین تمرین توپی خود را در این کمپ برگزار کردند.

بازگشت ستاره کهنه‌کار والیبال برزیل به کشورش

از نکات جالب توجه تمرین اول تیم ملی والیبال ایران در ریودوژانیرو حضور سرمربی تیم ملی برزیل در سالن تمرین ملی‌پوشان بود. بروناردو رزنده به همراه سرجیو سانتوس، اسطوره و مربی تیم ملی برزیل در این تمرین دقایقی به گفت‌وگو با پائز پرداختند.

همچنین با مذاکرات انجام گرفته از سوی پائز مقرر شد در روزهای چهارشنبه، پنج ‌شنبه و شنبه، 3 بازی دوستانه بین تیم‌های ملی ایران و برزیل برگزار شود. اولین بازی دو تیم روز چهارشنبه ساعت 17 به وقت برزیل برگزار خواهد شد. برزیل در هر سه مسابقه با تیم اصلی خود به مصاف ایران خواهد رفت. ساعت دقیق این بازی‌ها متعاقبا اعلام خواهد شد.

برناردو رزنده در خصوص حضور مجددش در تیم ملی والیبال برزیل گفت: زمان کوتاهی تا المپیک پاریس باقیمانده است. رنان دال زاتو، سرمربی پیشین برزیل از نظر شرایط جسمانی، مشکلاتی داشت و به همین خاطر برگشتم تا به تیم ملی والیبال برزیل کمک کنم. بایستی کمی تجربه و انرژی به تیم برزیل اضافه کنم. از نظر خودم تاثیرگذارترین فرد در تیم نیستم بلکه فقط می‌خواهم کمک کنم تا در المپیک پاریس بهترین عملکرد ممکن را داشته باشیم. بنابراین برای دست یابی به این هدف دشوار، سخت تمرین خواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی والیبال برزیل در ادامه افزود: به تیم ملی والیبال ایران خوشامد می‌گویم. امیدوارم آماده سازی خوبی را همراه با هم داشته و عملکرد قابل قبولی در لیگ ملت‌های والیبال داشته باشیم. همچنین امیدوارم ایران در کسب سهمیه المپیک پاریس موفق باشد و برزیل نیز بهترین نمایش خود را در پاریس داشته باشد.

رزنده در خصوص ارتباط و دوستی خود با پائز نیز بیان کرد: با سرمربی تیم ملی ایران موریس، کمک مربی لئوناردو و بدنساز مارسلو ارتباط دوستانه خیلی خوبی دارم. سابقه همکاری طولانی مدت در کنار هم دیگر را چه در تیم ملی نوجوانان و چه در تیم ملی والیبال برزیل داریم. انتقال تجربیاتی که هم اکنون صورت گرفته بسیار عالی است و باز هم خوشحالم که ایران اینجا در کنار ما حضور دارد.

برناردو رزنده سرمربی تیم والیبال برزیل در خصوص صعود تیم ایران به المپیک‌ نیز اظهار داشت: مسیر ایران برای صعود به المپیک پاریس 2024 بسیار دشوار است اما بایستی تا انتها مبارزه کند. این تیم باید عملکرد‌ خوبی را از خود در ریو پشت سر بگذار‌د و امتیازات لازم را کسب کند. این مسیر اصلا آسان‌نیست اما ایران بایستی تا انتهای مسابقات تلاش خود را انجام دهد.

رزنده در مورد دیدارهای دوستانه افزود: سه دیدار دوستانه خواهیم داشت. این بازی‌ها برای هر دو تیم حائز اهمیت است. ایران و‌ برزیل بازی دوستانه‌ای پیش از این نداشته‌اند. مسابقات دو تیم چهارشنبه، پنجشنبه و صبح شنبه برگزار خواهد شد. امیدواریم هر دو تیم در جریان این مسابقات دوستانه به خوبی آماده شوند و با شرایط خوبی مسابقات خود را در ریو شروع کنند.

میلاد عبادی‌پور، جواد کریمی، محمدطاهر وادی، مرتضی شریفی، امیرحسین اسفندیار، پوریا حسین خانزاده، مبین نصری، امیرحسین ساداتی، میثم صالحی، امین اسماعیل‌نژاد، محمد بربست، محمد ولی‌زاده، مهدی جلوه، علیرضا فراهانی مصلح آبادی، متین احمدی، آرمان صالحی و محمدرضا حضرت‌پور 17 بازیکن حاضر در اردوی تیم ملی در برزیل هستند.

ششمین دوره مسابقات والیبال لیگ ملت‌ها روز سه‌شنبه یکم خردادماه 1403 در کشورهای برزیل و ترکیه آغاز می‌شود و دهم تیرماه سال جاری با معرفی تیم‌های برتر گروه مردان به پایان می‌رسد.

این مسابقات آخرین سکوی کسب سهمیه بازی‌های المپیک پاریس برای تیم ملی والیبال کشورمان و دیگر کشورهای بازمانده از این رقابت‌ها است که در پایان مرحله مقدماتی براساس رنکینگ تیم‌ها، پنج تیم جواز حضور در بازی‌های المپیک سال 2024 را کسب خواهند کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *