اخبار روزانه

روایتی دیگر از کشتی جنجالی وهبی‌امره؛ سارجیجک هم محروم شد

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اسفند ماه سال گذشته ترکیه میزبان دو جام یاشاردوغو در کشتی آزاد و وهبی‌امره در رشته کشتی فرنگی بود که تیم‌های ایرانی هم در این دوره از رقابت‌ها حضور داشتند.

درحالیکه رقابت‌های وزن 77 کیلوگرم کشتی فرنگی برای ایران جنبه انتخابی داشت و تیم با چهار کشتی‌گیر (امین کاویانی‌نژاد، محمدرضا مختاری، علی اسکو و امیر عبدی) در این رقابت‌ها شرکت کرده بود، در جایی که محمدرضا مختاری بعد از شکست کاویانی‌نژاد که در مبارزه قبلی عبدی را برده بود، می‌توانست شانس بیشتری برای حضور در مسابقات گزینشی المپیک داشته باشد، در مبارزه نیمه‌نهایی با حریفی از ترکیه، کارش به زد و خورد کشیده شد.

مبارزه این دو نفر با حساسیت زیادی از ابتدا استارت خورد و دو کشتی‌گیر ضربه‌های زیادی را به سرو صورت هم وارد می‌کردند.

بعد از آنکه دیگر ضربه‌ها چیزی خارج از عرف یک مبارزه شد و کار به درگیری کشیده شد، با حکم رئیس فدراسیون کشتی ترکیه، هر دو نفر دیسکالیفه شدند.

کمیته انضباطی فدراسیون کشتی تشکیل جلسه داد

فاتیح آتا خبرنگار رسمی تلویزیون ترکیه درباره اتفاقاتی که در آن مقطع در آنتالیا رخ داد، به خبرنگار تسنیم گفت: «کشتی از همان ابتدا جنجالی شروع شد و هر دو کشتی‌گیر به شدت دنبال بردن مسابقه و حضور در فینال بودند، هر دو ضرباتی به هم وارد کردند، اما ضربه آخری که منجر به درگیری جدی شد، از سوی کشتی‌گیر ایران بود و البته بعد از آن هم سارجیجک کوتاه نیامد و برادرش هم به تشک وارد شد. رئیس فدراسیون کشتی ما هر دو را دیسکالیه کرد و در ادامه هم سارجیجک محروم شد. او این شانس را داشت که برای حضور در المپیک رقابت کند اما با این اتفاق شانس رقابت المپیکی را به کل از دست داد.»

رئیس فدراسیون کشتی ترکیه که حکم به دیسکالیفه شدن هر دو کشتی‌گیر داد و البته خودش هم در این مبارزه واکنش مناسبی نداشته و بلافاصله بعد از شروع درگیری دو کشتی‌گیر وارد تشک شده بود، دوره مدیریتی‌اش بعد از المپیک تمام می‌شود و احتمالا هم تغییر خواهد کرد.

انتخابات فدراسیون کشتی ترکیه، چهار سال به چهار سال و بعد از المپیک برگزار می‌شود.

ترکیه طی روزهای گذشته میزبان آخرین مرحله از مسابقات گزینشی المپیک هم بود که 54 کشتی‌گیر دیگر در استانبول موفق به کسب سهمیه المپیک شدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *