اخبار روزانه

ضرر 100 میلیون یورویی؛ هدیه پینتو به رُم!

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بررسی عملکرد چهار ساله تیاگو پینتو به عنوان مدیر ورزشی باشگاه رُم نشان می‌دهد که چگونه این مرد پرتغالی در این مدت ضرری بالغ بر 110 میلیون یورو به باشگاه تحمیل کرد.

پینتوی 39 ساله در پایان ماه ژانویه سال جاری در حالی به همکاری خود با رمی‌ها پایان داد تا به پیشنهاد مشتریان جدیدش از جمله نیوکاسل فکر کند که در مدت حضورش در پایتخت ایتالیا 13 بازیکن برای جالوروسی جذب کرد که اکثر آنها به دلیل فنی یا مصدومیت‌های طولانی بازده دلخواه را نداشتند و این مسئله بیش از پیش به مشکلات مالی باشگاه دامن زد و کار آن را برای رعایت معیارهای قانون بازی جوانمردانه مالی یوفا سخت‌تر کرد. اگرچه بخشی از مشکلات باشگاه رو به پایان است و می‌تواند به شروعی بهتر در بازار نقل و انتقالات تابستان دل بنندد اما آسیب‌های ناشی از سرمایه‌گذاری‌های اشتباه پینتو همچنان مشهود است.

نشریه کوریره دلواسپورت ایتالیا در گزارشی به تشریح جزئیات سرمایه هدر رفته رم در نتیجه جذب بازیکنانی مانند برایان رینولدز، الدور شومورودوف و ماتیاس وینا (در صدر لیست) اشاره کرده که قرار بستن با این سه بازیکن به تنهایی 42.4 میلیون یورو روی دست باشگاه هزینه گذاشت.

کمک آزمون هم رم را به فینال نبرد/ آتالانتا حریف لورکوزن شد

هزینه جذب روی پاتریسیو (13.1 میلیون یورو)، زکی چلیک (7.4 میلیون یورو) به علاوه 6 میلیون یوروی دیگر برای قرض گرفتن بازیکنانی مانند سرجیو اولیویرا، اینسلی میتلند نیلز، مادی کامارا، دیه‌گو یورنته، رناتو سانچس و دین هویسن را هم باید به مبلغ قبلی اضافه کرد.

15 میلیون یورویی که برای خرید تومازو بالدانتزی – بازیکنی که البته هنوز پتانسیل پیشرفت دارد و مهمتر از همه 40 میلیون یورویی که برای قطعی کردن خرید تامی آبراهام صرف شد؛ به همراه 7 میلیون یورو برای جذب قرضی روملو لوکاکو و 2.5 میلیون یورو برای قرض گرفتن لئاندرو پاردس، مجموع مبالغ پرداخت شده برای تسویه حساب خرید‌های پینتو را به بیش از 110 میلیون یورو افزایش می‌دهد.

در این میان 23 میلیون یوروی دیگر هم قرار است بابت این خریدها به هزینه‌های باشگاه رم اضافه شود، چرا که تیم پایتخت ایتالیا هنوز بابت خرید شومورودوف 8 میلیون یورو دیگری به جنوا و بابت خرید آبراهام 15 میلیون یوروی دیگر به چلسی بدهکار است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *