اخبار روزانه

لیورپول برابر استون‌ویلا متوقف اما کورس قهرمانی جذاب‌تر شد

لیورپول برابر استون‌ویلا متوقف اما کورس قهرمانی جذاب‌تر شد

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در آخرین بازی از هفته سی‌وهفتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال انگلیس، شب گذشته (دوشنبه) از ساعت 22:30 در ورزشگاه ویلاپارک، استون‌ویلا تیم چهارم جدول رده‌بندی پذیرای لیورپول رده سومی بود که این بازی با تساوی 3-3 خاتمه یافت.

گل به خودی امیلیانو مارتینس، دروازه‌بان استون‌ویلا در دقیقه 2 سبب شد لیورپولی‌ها خیلی زود پیش بیفتند، اما یوری تیلمانس در دقیقه 12 کار را برای تیم میزبان به تساوی کشاند. لیورپول یک بار دیگر پیش افتاد و این بار کودی خاکپو در دقیقه 23 دروازه حریف را باز کرد. حاشیه امنیت لیورپولی‌ها با گلزنی جرل کوانسا در دقیقه 48 به دو گل افزایش یافت. با این حال مردان کلوپ نتوانستند از برتری‌شان محافظت کنند، چرا که دروازه آنها دو بار پیاپی در عرض تنها سه دقیقه توسط بازیکن تعویضی حریف، جان دوران در دقایق 85 و 88 باز شد.

به این ترتیب بازی با تساوی خاتمه یافت، نتیجه‌ای که اگرچه برای لیورپول تفاوتی در جایگاهش در جدول ایجاد نمی‌کند، اما برای استون‌ویلا شاید کمی نگران‌کننده باشد.

تساوی اگرچه استون‌ویلا را 68 امتیازی کرد و فاصله‌اش را با تاتنهام رده پنجمی به پنج امتیاز افزایش داد، اما تاتنهام هنوز این فرصت را دارد که با بردن بازی معوقه‌اش برابر منچسترسیتی اختلاف را به دو امتیاز کاهش دهد و امیدهایش برای تصاحب رده چهارم در هفته پایانی زنده بماند. به این ترتیب تاتنهام امشب (از ساعت 22:30) با انگیزه‌ای بیشتری در بازی خانگی برابر سیتی برای کسب پیروزی تلاش خواهد کرد و این می‌تواند به نفع آرسنالی باشد که برای امتیاز از دست دادن سیتی لحظه‌شماری می‌کند.

آرسنال با غلبه بر منچستر،سرنوشت قهرمانی را به هفته آخر کشاند

در پایان هفته سی‌و‌هفتم لیگ برتر انگلیس، آرسنال با 86 امتیاز صدرنشین است و منچسترسیتی با یک بازی کمتر و 85 امتیاز در رده دوم قرار دارد. بعد از آرسنال و من‌سیتی، لیورپول 79 امتیازی سوم است و استون‌ویلا با 68 امتیاز در جایگاه چهارم ایستاده است. پس از این‌ تیم‌ها، تاتنهام با 63 امتیاز و یک بازی کمتر پنجم است. در حالی که سهمیه لیگ قهرمانان سیتی، آرسنال و لیورپول قطعی شده است، سرنوشت آخرین سهمیه انگلیس در فصل آینده لیگ قهرمانان هنوز مشخص نیست، اما تنها تیم‌های استون‌ویلا و تاتنهام برای کسب آن شانس دارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *