اخبار روزانه

نمایندگان پیروز انتخابات بهبود معیشت مردم را در اولویت قرار بدهند

شیراز – یک روزنامه‌نگار و پژوهشگر باسابقه شیرازی با تاکید بر اهمیت مرحله دوم انتخابات مجلس در تعیین سرنوشت کشور گفت: نمایندگان پیروز انتخابات بهبود معیشت مردم را در اولویت قرار بدهند.

سید محی‌الدین حسینی ارسنجانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: لازم است ملت شریف ایران به حرمت خون پاک شهیدان و برای ارتقای سطح امنیت ملی و تداوم خدمت‌رسانی مسئولان بار دیگر در انتخابات دور دوم شرکت و دشمنان داخل و خارج از کشور را نومیدتر از گذشته کنند.

حسینی ارسنجانی گفت: انتخابات مجلس پیش‌رو همچون سایر انتخابات‌ها مهم و سرنوشت‌ساز است و هر چه مشارکت مردم در این زمینه بیشتر و بالاتر باشد کشور از جهات مختلف بویژه در پیش چشم دولت‌ها و ملت‌های جهان مقتدر و مستحکم‌تر جلوه داده شده و تصمیمات بین‌المللی نظام با قوت و با قدرت فزاینده‌تری انجام و پیگیری می‌شود.

مشارکت بالای مردم در انتخابات پشتوانه داخلی و بین‌المللی نظام است

این نویسنده و پژوهشگر باسابقه شیرازی با بیان اینکه انتخابات پرشور، نماد واقعی دموکراسی مردم سالاری است خاطرنشان کرد: مشارکت بالای مردم در انتخابات‌ها به نوعی پشتوانه و عرض اندام کردن نظام ما در برابر دولت‌ها و قدرت‌های جهان است و هیچ حاکمیت یا دولتی بدون پشتوانه مردمی دوام نیاورده و بدون تکیه به آرای مردم رو به نابودی و اضمحلال رفته است.

سید محی‌الدین حسینی ارسنجانی با اشاره به اینکه جمعه همین هفته یعنی ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ دور دوم انتخابات در کشور و در برخی از حوزه‌های انتخابیه برگزار می‌شود گفت: در استان فارس، مردم و هواداران نامزدهای انتخاباتی در حوزه انتخابیه شهرستان‌های شیراز و زرقان برای انتخاب دو نفر از بین چهار نفر کاندیدا و در حوزه انتخابیه شهرستان‌های مرودشت و ارسنجان و پاسارگاد هم برای انتخاب یک نفر از دو نفر نامزد انتخاباتی تلاش دارند.

آرای مردمی بیشتر سبب دلگرمی و انگیزه بیشتر نماینده می‌شود

این فعال رسانه بیان کرد: هر نماینده‌ای که با رأی بیشتر بتواند به مجلس راه یابد با قدرت و توان بیشتر پای کار مردم خواهد بود و دلگرم‌تر از هر زمانی در مسیر خدمت به مردم گام‌های استوار تری برمی‌دارد.

وی افزود: از این جهت باید تلاش شود در حوزه‌های انتخابیه‌ای که انتخابات مجلس به دور دوم کشیده شده همه پای صندوق‌های اخذ رأی حاضر شوند و با انتخاب کاندیداهای اصلح نسبت به تکمیل این چرخه مشارکت همت کنند و با حضور پرشور خود در انتخابات مشت محکمی به دهان یاوه‌گویان شرق و غرب عالم بزنند.

حسینی ارسنجانی افزود: شکی نیست که مسئولان ارشد دولتی و نمایندگان منتخب مجلس نیز باید با بهره‌گیری از تمام توان و ظرفیت‌های مجلس در راستای خدمات صادقانه و بی‌منت به مردم مظلوم و صبوری که همواره پای کار نظام و انقلابند همت کنند و حجم عظیم مشکلات بازمانده از کم کاری‌ها و بی توجهی‌ها و ترک فعل‌ها و وعده و عیدهای انجام نشده را کم و کمتر نمایند.

نمایندگان راه‌یافته به مجلس فکری به حال معیشت مردم کنند

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه مردم در بسیاری از مسائل مهم زندگی از جمله در معیشت خود سخت در مانده‌اند و مدیران باید تلاشی مضاعف و همتی جهادی داشته باشند تا مبادا فقر و نداری مردم محروم و ضعیف بیش از این شود به نحوی که در قوت لایموت خود بمانند.

حسینی ارسنجانی گفت: بسیاری از همین مردمی که همواره پای ثابت نظام بوده و در انتخابات‌ها حاضر می‌شوند با مشکل مهم مثل اجاره‌های بالای منازل مسکونی مواجه‌اند یا در بیماری و بدهی، ضعف جسمی و دیگر مشکلات درگیر هستند اما به عشق وطن و نظام پای صحنه امور نظام هستند و با حضور در راهپیمایی‌ها و انتخابات‌ها به وصایای شهدایشان عمل می‌کنند.

وی تاکید کرد: این مردم متقابلاً توقع دارند مدیران هم نسبت به این همه مشکلاتی که وجود دارد بی‌تفاوت نباشند و از واقعیات موجود کشورمان به راحتی نگذرند و در مسیر بهبود اوضاع تلاش کنند.

منبع: خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *