اخبار روزانه

کورس قهرمانی به بازی با هوادار کشیده شد/ محرم به سپاهان رسید

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، تنها چهار هفته تا پایان بیست‌وسومین دوره مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور باقی مانده است و سرنوشت بالانشینان و قعرنشینان در این مسابقه‌ها تعیین می‌شود. اولین روز از هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر امروز (شنبه) برگزار می‌شود. به بهانه حساسیت این مسابقات، آنها را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار می‌دهیم:

اوسمار: دوست دارم در پرسپولیس بمانم

*هوادار – پرسپولیس؛ کورس قهرمانی در ورزشگاه بی‌هوادار
هوادار با 29 امتیاز (شش برد، 11 مساوی و 9 باخت) در رده یازدهم جدول لیگ برتر قرار دارد و در پنج مسابقه قبلی خود دو برد، دو مساوی و یک باخت داشته است. شاگردان شجاعی در هفته بیست‌وششم لیگ برتر در انزلی موفق به کسب تساوی یک – یک مقابل ملوان شدند. در این دیدار محمد میری چهارمین کارت زرد خود در فصل جاری را دریافت کرد و بازی مقابل پرسپولیس را از دست داد. این تیم تهرانی تاکنون 30 گل وارد دروازه رقبا کرده و 36 گل خورده است تا تفاضل گلش 6- باشد. گفتنی است داریوش شجاعیان در هفته‌های اخیر یکی از بهترین و مؤثرترین بازیکنان هوادار بوده است. بهترین گلزن بنفش‌ها با شش گل زده سرآمد دیگر بازیکنان این تیم است.

پرسپولیس اما با 56 امتیاز (16 برد، هشت مساوی و 2 باخت) در رده دوم جدول قرار دارد. این تیم با استقلال صدرنشین لیگ تنها یک امتیاز اختلاف امتیاز دارد و کماکان در انتظار لغزش صدرنشینی که در فصل جاری استوار گام برمی‌دارد. در چنین شرایطی بازی هفته بیست‌وهفتم برای سرخپوشان از اهمیت زیادی برخوردار است. شاگردان اوسمار در پنج مسابقه قبلی لیگ چهار برد و تنها یک مساوی داشته‌اند. آنها در هفته گذشته با وجود یک یار اخراجی توانستند با نتیجه 2 بر یک از سد نساجی عبور کنند. سروش رفیعی به دلیل دریافت کارت قرمز بازی امروز تیمش را از دست داد. اگر چه پرسپولیس دو هفته قبل مقابل سپاهان قرار گرفت، اما هنوز حواشی آن مسابقه برای دو تیم ادامه دارد و صدور آرای انضباطی سرخپوشان را به واکنش‌های متعددی واداشته است.

در پنج تقابل قبلی که هوادار و پرسپولیس داشتند، سرخپوشان با سه پیروزی دست بالا را دارند. در این بین یک پیروزی سهم هوادار شده است و یک بار نیز دو تیم با تساوی از زمین خارج شدند.

شجاعی: نتایج استقلال و پرسپولیس برای من مهم نیست

* مس رفسنجان – سپاهان؛ محرم به سپاهان رسید
مس رفسنجان با 31 امتیاز (هفت برد، 10 مساوی و 9 شکست) در رده دهم جدول لیگ برتر جای گرفته است. نارنجی‌پوشان تاکنون 32 گل از رقبا دریافت کرده‌اند و توانستند 28 مرتبه دروازه تیم‌های مقابل‌شان را فتح کنند تا عدد 4- در ستون تفاضل گل این تیم ثبت شود. شاگردان نویدکیا در پنج مسابقه قبلی لیگ، سه مساوی، یک برد و یک باخت داشتند. مس در آخرین دیدار لیگ برتری با نتیجه یک بر صفر مقابل صنعت نفت آبادان شکست خورد. اعضای سابق سپاهان که عضو مس رفسنجان هستند می‌توانند حساسیت این مسابقه را بالا ببرند. محرم نویدکیا به‌عنوان سرمربی، جلال‌الدین علی‌محمدی، محمد نژادمهدی و حسن جعفری در قامت بازیکن سابقه عضویت در سپاهان را دارند. اگر نویدکیا بتواند مقابل سپاهان مقاومت کند، در واقع جانشینش را به سرنوشت خودش مبتلا کرده است تا هر دو مربی بعد از دو سال مربیگری در سپاهان در کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر ناکام باشند.

سپاهان با 47 امتیاز (14 برد، هفت مساوی و پنج شکست) در جایگاه سوم جدول لیگ برتر قرار گرفته است. شاگردان ژوزه مورایس در پنج دیدار قبلی خود دو برد و سه مساوی داشتند. اگر چه شانس سپاهان برای کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر بسیار کم است، ولی در صورتی که در این مسابقه امتیاز از دست بدهد، رسماً قهرمانی را از دست داده است. نماینده اصفهان در لیگ برتر هفته گذشته مقابل استقلال خوزستان قرار گرفت و به تساوی یک – یک رضایت داد. به احتمال زیاد میلاد زکی‌پور به علت مصدومیت در دیدار تیمش مقابل مس غایب خواهد بود.

در پنج تقابل قبلی که نارنجی‌پوشان و طلایی‌پوشان داشتند، سه پیروزی سهم سپاهان و یک برد سهم مس بوده و یک مرتبه هم دیدار دو تیم با تساوی به پایان رسیده است.

احتمال تکرار سرنوشت محرم برای مورایس

* تراکتور – گل‌گهر سیرجان؛ نسخه ناکام یونانی و کپی فرانسوی
تیم فوتبال تراکتور بعد از پایان هفته بیست‌وششم لیگ برتر با 44 امتیاز (13 برد، پنج مساوی و هشت شکست) در رده چهارم جدول جای گرفته است. شاگردان مطهری نیم‌نگاهی به کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا از طریق قرار گرفتن در رده سوم جدول لیگ برتر دارند و به همین دلیل آنها منتظر لغزش احتمالی سپاهان مقابل مس رفسنجان هستند. پرشورها هفته گذشته با نتیجه 2 بر صفر فولاد را شکست دادند تا آمار یک برد، دو مساوی و دو باخت را در پنج دیدار قبلی لیگ برتر خود ثبت کنند. بدون شک روحیه تراکتوری‌ها بعد از پیروزی که هفته گذشته کسب کردند، افزایش یافته است تا با آمادگی بیشتری مقابل گل‌گهر صف‌آرایی کنند.

گل‌گهر حریف امروز تراکتور هم با 36 امتیاز (هشت برد، 12 مساوی و شش شکست) در جایگاه ششم جدول لیگ برتر فوتبال ایران قرار دارد. این تیم با وجود استخدام مربی خارجی و صرف هزینه‌ای بیش از 280 میلیارد نتوانست نتایج مدنظرش را کسب کند و یکی از تیم‌های متوسط لیگ برتری لقب گرفته است. فیروزه‌ای‌پوشان کویر سیرجان در پنج دیدار قبلی لیگ برتر در کسب پیروزی ناکام بودند و آمار سه مساوی و دو باخت در کارنامه‌شان ثبت شده است. گل‌گهری‌ها هفته گذشته در بازی خانگی مقابل شمس آذر قزوین به تساوی بدون گل رضایت دادند.

در پنج تقابل قبلی تراکتور و گل‌گهر دست بالا با سیرجانی‌هاست. آنها با دو پیروزی آمار بهتری نسبت به پرشورها ثبت کردند. دو مساوی و یک برد تراکتور هم در باقی دیدارهای آنها رقم خورده است. در آخرین بازی دو تیم که در دور رفت لیگ برتر بود، تراکتور توانست با نتیجه یک بر صفر پیروز شود.

این بازی البته برای محمدرضا اخباری سنگربان تیم سیرجانی یک بازی خاص به شمار می‌آید، از آن جهت که بعد از سال‌ها بازی برای تیم تراکتور باید امروز آنهم در تبریز مقابل تیم سابقش بایستد.

شمس آذر قزوین – ملوان بندر انزلی؛ سپیدپوشان خزر دنبال انتقام
شمس آذر با گذشت 26 هفته از فصل بیست‌وسوم لیگ برتر با 35 امتیاز (10 برد، هشت مساوی و هشت باخت) در جایگاه هفتم جدول جای گرفته است. تیمی که با وجود اینکه اولین فصل حضور خود در لیگ برتر را تجربه و از بازیکنان جوان می‌کند توانسته است با سعید دقیقی نتایج قابل قبولی کسب کند. آنها هفته گذشته مقابل گل‌گهر سیرجان در بازی خارج از خانه، با تساوی بدون گل از زمین خارج شدند تا آمار سه برد، یک مساوی و یک باخت در کارنامه عملکرد پنج دیدار قبلی لیگ برتری آنها ثبت شود. مدیرعامل باشگاه شمس آذر پیش از این در دوران بازی فوتبالش سابقه عضویت در ملوان را داشته است و از این جهت بازی امروز برای وی یک مسابقه ویژه خواهد بود.

ملوان که یکی از کم‌هزینه‌ترین تیم‌های فصل بیست‌وسوم لیگ برتر محسوب می‌شود، توانسته است با 40 امتیاز (10 برد، 10 مساوی و شش شکست) در رده پنجم جدول جای بگیرد. سپیدپوشان خزر در هفته بیست‌وششم لیگ، مقابل هوادار به تساوی یک – یک رضایت دادند تا آمار یک برد، دو مساوی و دو باخت در کارنامه پنج هفته گذشته آنها ثبت شود. با این اوصاف به نظر می‌رسد ملوانانان به کسب سهمیه از طریق جام حذفی چشم دوخته‌اند.

در سه تقابل قبلی که دو تیم با هم داشتند هر تیم یک پیروزی توانسته کسب کند و یک مرتبه هم بازی‌ آنها با تساوی به پایان رسیده است. آخرین مسابقه دو تیم در دور رفت فصل بیست‌وسوم لیگ برتر برگزار شد که شمس آذر با نتیجه 2 بر صفر در انزلی، ملوان را شکست داد. با این اوصاف تارتار و شاگردانش امروز در ورزشگاه سردار آزادگان قزوین دنبال انتقام هستند.

* آلومینیوم – صنعت نفت آبادان؛ از پنجره بسته تا قعرنشینی با عملکرد صفر و صد!
آلومینیوم بعد از 26 بازی لیگ برتری با 34 امتیاز در رده هشتم جدول جای گرفته است. این تیم در حالی 9 برد، هفت مساوی و 10 شکست داشته که پنجره نقل‌وانتقالاتی آنها از نیم‌فصل بسته بوده است. ایرالکو هفته گذشته پیکان را با نتیجه یک بر صفر شکست داد تا آمار یک برد، دو مساوی و دو شکست در کارنامه عملکرد شاگردان حسینی طی پنج دیدار قبلی لیگ برتر ثبت شود.

صنعت نفت آبادان نیز یکی از قعرنشینان لیگ برتر بوده و برای فرار از منطقه خطر در همه بازی‌های باقیمانده محکوم به پیروزی است، البته با این تبصره که رقبای بالای دستی‌اش هم ناکام بمانند. شاگردان کمالوند در حال حاضر تنها 19 امتیاز حاصل از چهار پیروزی، هفت مساوی و 15 شکست کسب کرده‌اند. در پنج دیدار قبلی هم دو باخت و سه شکست در کارنامه کار نفتی‌ها ثبت شده است. از چهار پیروزی که این تیم کسب کرده دو برد در زمان سرمربیگری فراز کمالوند به دست آمده است. یکی از مشکلات زردپوشان تفاضل گل 21- این تیم است. تاکنون 41 گل دریافتی و 20 گل زده در جدول عملکرد آنها ثبت شده است.

در پنج تقابل قبلی دو تیم، چهار برد سهم آلومینیوم و یک برد سهم صنعت نفت آبادان بوده است. آلومینیوم در بازی رفت این دو تیم که در آبادان برگزار شد نیز با دو گل به برتری دست یافت.

جدول رده‌بندی لیگ برتر

تیم فوتبال پرسپولیس , تیم فوتبال سپاهان اصفهان , تیم فوتبال هوادار ,

برنامه برگزاری بازی‌های روز نخست هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر در زیر آمده است:

شنبه – 1403/2/22

هوادار – پرسپولیس، ورزشگاه: پاس قوامین تهران، ساعت برگزاری: 18:20، داور: حسن اکرمی

مس رفسنجان – سپاهان، ورزشگاه: شهدای مس رفسنجان، ساعت برگزاری: 17:50، داور: وحید کاظمی

شمس آذر قزوین – ملوان بندر انزلی، ورزشگاه: سردار آزادگان قزوین، ساعت برگزاری: 17:15، داور: علی بای

آلومینیوم اراک – صنعت نفت آبادان، ورزشگاه: امام خمینی (ره) اراک، ساعت برگزاری: 18:30، داور: بیژن حیدری

تراکتور تبریز – گل‌گهر سیرجان، ورزشگاه: یادگار امام (ره) تبریز، ساعت برگزاری: 18:50، داور: محمدحسین زاهدی‌فرد

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *